Fotografia i design

pocztówki, znaczki, banery, kubki, podkładki pod mysz, strony do kolorowania i różne przedmioty ze świata foto z arytmetyki obrazów i sztuki cyfrowej.

fotografikdesign 23.04.2021

Jak znaleźć motywację w pandemii

Doceniam wygodę jaką oferuje edukacja online. Znajduję czas na naukę i ukończenie projektów między napiętym harmonogramem pracy a życiem domowym. Rzadko jestem zestresowany nad zajęciami i terminami, głównie dlatego, że ustalam własne. Jednak ja, podobnie jak wielu innych, brakowało mi motywacji podczas pandemii. To było wyzwanie, aby te kreatywne soki płynęły i naprawdę zanurzyć się w sztuce. Nawet podpowiedzi projektu mojego programu stały się przeszkodą, ponieważ walczę o swobodne poruszanie się i wymyślanie pomysłów w tej "nowej normalności.”

Niezależnie od tego, jak trudne może to być, znajduję wskazówki i wskazówki, które pomagają mi zmotywować się i ukończyć zajęcia. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci również pomóc!

Rób to, co Cię pobudza


Siedzenie tam i myślenie o kolejnym wielkim pomyśle nie zawsze jest odpowiedzią. Dla mnie rzadko jestem produktywny, gdy zbyt mocno staram się wymyślić coś świetnego do projektu lub sesji zdjęciowej. Poświęcenie czasu na odpoczynek i robienie innych rzeczy, które lubię, jest częścią mojego procesu twórczego. Kiedy czuję się szczególnie zestresowana pracą lub pracą w ogóle, koncentruję swoją energię na czymś innym. Gotowanie i pieczenie uspokaja mnie i pozwala mi się odstresować. Spróbuj swoich sił w nowym przepisie lub zrób coś pysznego, aby cieszyć się z rodziną lub przyjaciółmi. Akwarela również rozluźnia mój mózg. Chociaż nie jestem najlepszym malarzem, proste Siadanie i tworzenie tego, co wpadnie mi do głowy, zawsze poprawia mi humor. Jeśli masz hobby, spędź trochę czasu na jego objęcie. Kiedy poświęcę trochę czasu dla siebie, wracam do pracy z czystym, odświeżonym umysłem. Pomyśl o tym, co daje poczucie spokoju, a kiedy czujesz się zestresowany odejdź i rób to, co lubisz!

Wyjdź na zewnątrz.


Spacer lub bycie w przyrodzie to świetny sposób na oczyszczenie umysłu i zwiększenie kreatywności. Chodzenie jest dobre nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu. Bycie obecnym i skupienie się na tym, gdzie jesteś, może cię zainspirować i być kluczem do następnego projektu. Może spacer po twojej okolicy sprawił, że zauważyłeś coś pięknego, co chcesz uchwycić. Albo wędrówka w naturze może zainspirować Cię do obrania kierunku, o którym wcześniej nie myślałeś. Zabierz ze sobą aparat! Nigdy nie wiadomo, kiedy uderzy kreatywność. Zdjęcie przedstawione w tym artykule zostało zrobione przeze mnie podczas wędrówki.

Czerpanie inspiracji z innych


Jeśli podziwiasz fotografa, spójrz na jego pracę. Znalezienie inspiracji od innych może zwiększyć Twoją kreatywność i dać ci nowe pomysły. Instagram to kolejne świetne miejsce do szukania inspiracji. Na przykład konto Instagram często zawiera pracę uczniów i może zmotywować cię do wyróżniania zdjęć. Prośba o opinie to kolejny świetny sposób, w jaki ludzie mogą cię zainspirować. Pytanie znajomego lub członka rodziny, co myśli o pomyśle na projekt fotograficzny lub o Twoim najnowszym dziele, może umożliwić Ci przyjęcie konstruktywnej opinii, którą udzielają, i sprawić, że Twoja praca będzie jeszcze lepsza.

Bądź miły dla siebie


Pamiętaj, by być dla siebie dobrym. Rozwijasz swoją edukację i przechodzisz pandemię. Nie ma podręcznika jak to zrobić. Rób to, co dla ciebie dobre. Jeśli odłączenie i oddalenie się od zajęć sprawi, że poczujesz się lepiej, zrób to. Pamiętaj, że motywacja do fotografowania może nie zawsze istnieć i to jest w porządku. Poświęć czas, aby się przegrupować i wrócić do odnowionej fotografii.