Fotografia i design

pocztówki, znaczki, banery, kubki, podkładki pod mysz, strony do kolorowania i różne przedmioty ze świata foto z arytmetyki obrazów i sztuki cyfrowej.

fotografikdesign 23.04.2021

Jak Fotografować Żywe Kolory

Jeśli chodzi o bardzo żywe zdjęcia HDR, wielu fotografów zmaga się z równowagą przechwytywania dużej ilości intensywnych kolorów w scenerii i całkowicie przesycania i przesadzania kompozycji. Jak więc znaleźć właściwą równowagę?

Jakie ustawienia aparatu najlepiej sprawdzają się przy fotografowaniu żywych kolorów?

Jeśli chodzi o kwestię przesycenia, kluczowym ustawieniem, o którym musisz pamiętać, jest balans bieli. Złe ustawienie balansu bieli ostatecznie spowoduje, że zdjęcie bardzo kolorowego ustawienia będzie wyglądać nieprzyjemnie intensywnie.

Jest to również dostosowanie ustawień, na które należy zwrócić uwagę, gdy czujesz, że kolory renderowane w fotografach nie dokładnie pasują do kolorów w rzeczywistej scenie, na którą patrzysz.

Nie ma konkretnego krok po kroku możemy powiedzieć, że będzie działać najlepiej dla każdej sceny. Twoje ustawienie balansu bieli zależy od warunków oświetleniowych wokół ciebie, kolorów, które rejestrujesz i pory dnia. Zamiast tego będziesz musiał pamiętać o tym ustawieniu i odpowiednio przełączyć balans bieli metodą prób i błędów, określając, który wynik sprawi, że Twoje obrazy będą wyglądać dokładnie, ale nie przesadzone.

Innym ważnym ustawieniem, które może pomóc w zapobieganiu nadmiernemu przesyceniu w fotografii, jest ustawienie temperatury barwowej. Zazwyczaj problem fotografów z niedokładnością kolorów polega na tym, że ich obraz jest zbyt "żółtawy" lub zbyt "niebieski."Odpowiednie dostosowanie balansu kolorów jest najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu, dopóki nie znajdziesz wyników, z których jesteś zadowolony.

Jaka Przysłona Najlepiej Sprawdza Się W Kolorowych Scenach?

Innym częstym problemem, z którym spotykają się fotografowie podczas fotografowania szczególnie wypełnionej kolorami sceny, jest to, że niektóre kolory mieszają się zbyt mocno, a nie są reprezentowane wibracyjnie samodzielnie.

Na przykład, jeśli fotografujesz naprawdę piękne drzewo jesienią, gdy jego Kolory się zmieniły, może większość liści jest jasnopomarańczowa, ale garść liści to naprawdę ładny odcień żółtego. Bez dokonywania odpowiednich ustawień, prawdopodobnie twoje zdjęcie sprawi, że całe drzewo będzie wyglądać w większości pomarańczowo.

Możesz użyć korekt przysłony, aby pomóc oddzielać kolory i upewnić się, że wszystkie są reprezentowane z podobną klarownością. Aby to osiągnąć, spróbuj pracować z większym ustawieniem przysłony, niż prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony. Spróbuj czegoś takiego jak f / 1.8, aby rozpocząć, i zwiększ to do około f / 2.8, aż znajdziesz wyniki, których szukasz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o fotografii?

Nasza strona oferuje wiele kursów online, we własnym tempie dla twórców, którzy chcą otrzymać bardziej formalne instrukcje i szkolenia, aby poprawić swoje umiejętności fotograficzne.